Apie Biblijos vartų svetainę

Biblijos vartai – tai internetinė Biblijos svetainė biblija.visiems.lt , kurioje galima atsiversti ir skaityti norimą lietuviškos Biblijos vietą, bei atlikti žodžio Biblijoje paiešką.

Prie Biblijos eilučių yra pateikiamos nuorodos ir į 'lygiagrečias vietas', t.y. kitas eilutes iš Biblijos, kuriose kalbama apie tą patį. Užvedus ir palaikius pelę ant tokios nuorodos iššoka lygiagrečios vietos tekstas. Paspaudus ant tos nuorodos atverčiama lygiagreti vieta su keletu eilučių prieš ją ir po jos. Viso yra virš 340'000 nuorodų į lygiagrečias vietas!

Prie kai kurių eilučių yra nuoroda su tekstu 'McGee'. Užvedus ir palaikius pelę ant tokios nuorodos iššoka John Vernon McGee lietuviško komentaro šiai eilutei teksto pradžia. Paspaudus ant tos nuorodos – pradeda siųstis ir groti garso failas (64 kbps mp3), kuriame yra šios eilutės komentaras. Tačiau gali būti, kad šios konkrečios eilutės komentaras bus failo viduryje ar net gale. Garso failo klausymuisi galite naudoti nemokamą programą WinAmp.

Turinys

Kaip ieškoti?

PR, IS, KUN, SK, IST, JOZ, TS, RUT, 1SAM, 2SAM, 1KAR, 2KAR, 1KRN, 2KRN, EZD, NEH, EST, JOB, PS, PAT, MOK, GG, IZ, JER, RD, EZ, DAN, OZ, JL, AM, ABD, JON, MCH, NAH, HAB, SOF, AG, ZCH, MAL, MT, MK, LK, JN, APD, ROM, 1KOR, 2KOR, GAL, EF, FIL, KOL, 1TES, 2TES, 1TIM, 2TIM, TIT, FLM, HEB, JOK, 1PT, 2PT, 1JN, 2JN, 3JN, JUD, APR.

Paieškoje naudojama "loginė teksto paieška", kurioje "+" reiškia loginį "IR", "-" reiškia "NE", o tarpas reiškia "ARBA". Loginė paieška pasižymi šiomis savybėmis:

 

Įdėjimas į kitus puslapius

Dar keletas dalykų apie paiešką

Paieškos įskiepis

Jeigu naudojate Mozilla Firefox interneto naršyklę, galite įsidėti Biblijos vartų paieškos įskiepį ('plugin'). Tam turite paspausti ant krokodilo su pypke ir patvirtinti, jog norite šį įskiepį įdiegti. Įdiegus šį įskiepį ieškoti lietuviškoje Biblijoje galėsite įrašę paieškos žodį naršyklės viršutiniame dešiniajame kampe esančiame paieškos langelyje ir pasirinkę 'Biblija' paiešką (piktograma su kryžiumi).

Naudojamas tekstas

Biblijos vartų svetainėje naudojamas Kosto Burbulio lietuviško Biblijos vertimo nauja 5-oji redakcija. Ši redakcija turi nemažai pataisymų:

Šiaip naujoje redakcijoje paredaguota apie 4'000 eilučių iš 31'000. Daugiausia norminti vardai ir vietovių pavadinimai, nors yra ir skyrybos bei rašybos klaidų pataisymų.

Žodžiu, nauja 5-oji šio Biblijos vertimo redakcija tikrai yra geresnė, jau vien dėl to, kad čia naudojami norminiai vardai ir vietovardžiai.